niedziela, 3 czerwca 2012

Fotoprezentacje z Agnieszką Rayss
Startuje rekrutacja do siódmej odsłony Fotoprezentacji.
Tym razem projekt poprowadzi fotografka Agnieszka Rayss.

Jeśli chcesz zrealizować swój projekt i wystawę pod okiem Agnieszki Rayss wyślij swoje zgłoszenie i portfolio. Wpełnij formularz online.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2012.        

Agnieszka Rayss, fotograf, wolny strzelec. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Studiowała historię sztuki na UJ, fotografii uczyła się w stadium ZPAF (1999-2000) i Laboratorium Reportażu. Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos (www.sputnikphotos.com).

Interesuje ją, w jaki sposób kraje postkomunistyczne dążą do zachodnich wzorców i popkulturowe przejawy transformacji. Publikowała w takich pismach jak Polityka, Rzeczpospolita, Przekrój. Wydała album „American Dream” (o triumfie pop kultury w krajach Europy Środkowo Wschodniej).    

Dwukrotna laureatka nagrody Picture of the Year w 2011 i 2012 roku, dwukrotna finalistka konkursu Hasselblad Masters Award, laureatka konkursów fotografii prasowej, mi.n Newsreportaż i Grand Press Photo. Stypendystka Funduszu Wyszehradzkiego w 2007. Wydała album „American Dream” (o przemianach kulturowych w krajach Europy Środkowo Wschodniej). Wiele wystaw indywidualnych  grupowych, m.in. w Biennale Sztuki w Pradze 2009, festiwalu Noorderlicht 2008 i 2009.

Prace na  www.agnieszkarayss.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz