czwartek, 13 stycznia 2011

Fotoprezentacje z Michałem Łuczakiem


fot.Ola Jędrzejowska


Fotoprezentacje vol.5: photography is not about photography
opieka artystyczna: Michał Łuczak


Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Fotoprezentacji.
Twoją pasją jest fotografia dokumentalna, humanistyczna lub reporterska?
Chcesz rozwijać swój talent pod okiem doświadczonych twórców?
Zrealizować autorską wystawę wspólnie z uznanym w Polsce i zagranicą fotografem?
Fotoprezentacje to projekt stworzony dla Ciebie.


ZGŁOSZENIA [http://e.org.pl/blog/fotoprezentacje_zgloszenie.doc] prosimy kierować na na adres animatornia@e.org.pl (w temacie: imię_nazwisko: FOTOPREZENTACJE) do dnia 20 lutego 2011 r.

kontakt:
Zuza Sikorska – koordynatorka projektu
zuza.sikorska@e.org.pl

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

Michał Łuczak

Urodził się w 1983 roku na Śląsku.
W 2002 roku rozpoczął studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie (Republika Czeska), które ukończył w 2010 z tytułem Magistra Sztuki. Równolegle studiował także język hiszpański na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.Wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Zajmuje się fotografią dokumentalną, realizując projekty długoterminowe, jak np. Nikisz pokazywany m.in. na Fotofestiwalu w Łodzi w 2007 roku, poświęcony Nikiszowcowi - jednej z górniczych dzielnic Katowic.

Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w Berlinie.

Jego dokument Biały dom prezentowany był jako samodzielna wystawa podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2009 roku. Otrzymał za niego również Grand Prix w Mio Photo Award, konkursie organizowanym przez Muzeum MIO w Osace, Japonia.

Od 2008 roku mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako wolny strzelec m.in. dla Przekroju. Publikował Również w Tygodniku Powszechnym, Pozytywie i Private Magazine, angażował się także w dokumentacje projektów społecznych dla organizacji pozarządowych.

W 2008 i 2009 roku współpracował z Andrzejem Kramarzem (Fundacja IMAGO MUNDI) przy projektach Stefania Gurdowa, Klisze przechowuję się oraz Stefania Gurdowa.Czas niewinności.

W 2009 roku otrzymał włoskie stypendium Alexandra Boulat Scolarship, dzięki któremu uczestniczył w warsztatach fotograficznych z Andersem Petersenem.

Jego najnowszy projekt Młodzi górnicy zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award, organizowanym przez agencję fotografów MAGNUM PHOTOS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz